Pogotowie hydrauliczno-kanalizazycjne

Trójmiejskie Pogotowie Kanalizacyjne 24h / 7 dni w tygodniu

 • usuwamy zatory (z dachu, piwnicy, studni)

Do Państwa dyspozycji pozostawiamy specjalistyczny samochód WUKO 1,8m wysokości, wyposażony we wszystkie narzędzia niezbędne do usunięcia awarii tj. sprężyny mechaniczne, kamery, pompy, węże do wysokociśnieniowego czyszczenia kanalizacji. Teraz nie ma już problemu z zamówieniem odpowiedniego sprzętu, gdy czyszczenie wodą pod wysokim ciśnieniem nie będzie skuteczne, nasz serwis jest zawsze wyposażony w spirale mechaniczne i w inny niezbędny sprzęt.

 • mechanicznie spiralami (zlewy, umywalki, kratki, piony, przekanaliki, itp.)

lub

 • ciśnieniowo WUKO (inst. podposadzkowe, przykanaliki, całą sieć), Posiadamy również małe WUKO o wysokości 1,8m o b.wysokich parametrach 200BAR/125l. które wiedzie na każdy parking podziemny w Trójmieście.

Mechaniczne udrożnianie kanalizacji

Przy pomocy spiral mechanicznych usuwamy całodobowo awarie kanalizacji przede wszystkim w budynkach. W budynkach najczęściej dochodzi do niedrożności z powodu np. wrzucania resztek jedzenia, osadzania się tłuszczu, włosów lub piasku w rurach, nieprawidłowo wykonanej instalacji itp. Z wszystkimi tego rodzaju problemami nasze całodobowe pogotowie kanalizacyjne radzi sobie bez trudu. Nasi technicy zawsze doradzą dlaczego kanalizacja zapchała się i doradzą jak zapobiegać takiej sytuacji.

Spiralami udrożniamy kanalizację przyborów sanitarnych:

 • zlewy,
 • umywalki,
 • brodziki,
 • kratki,
 • pisuary,
 • itp.

Dodatkowo, piony, poziomy i przykanaliki w budynkach!

Zapchany zlew (umywalka, brodzik, wanna): Często jesteśmy gośćmi w Państwa domach z powodu niedrożności zlewu w kuchni. Jest to najczęstszy problem z jakim mamy do czynienia. Objawia się różnie, czasami coś bulgocze w zlewie, czasami zmywarka wypuszczając wodę zalewa kuchnię, czasami po prostu dochodzi do całkowitej niedrożności. Takie przypadki najczęściej spowodowane są wrzucaniem zbyt dużej ilości odpadków lub zatłuszczeniem rur  z powodu np. nieprawidłowo położonej instalacji. Dodatkowo do zatoru przyczynia się zbyt małe płukanie rur ciepłą wodą z powodu użytkowania zmywarki w kuchni. W takich przypadkach oferujemy mechaniczne czyszczenie rur wraz z inspekcją TV kamerą Rothenberger (zakres średnic 22-70mm) Przy pomocy kamery i sprężyn z odpowiednimi grotami jesteśmy w stanie w 100% przywrócić drożność podejścia kanalizacyjnego zlewu.

Zapchany pion: Kolejną awarią kanalizacji są niedrożności pionów sanitarnych. W takiej sytuacji najczęściej dochodzi do wybicia ścieków w najniższej kondygnacji budynku, w przypadku budynków wielorodzinnych dochodzi do zalewania mieszkań na parterze. Spiralami mechanicznym Kollman bez trudu usniemy awarię, udrożniamy kanalizację poprzez rewizję pod pionem, nawiewkę na dachu lub toaletę.

Ciśnieniowe (hydrodynamiczne) udrożnianie kanalizacji WUKO, 

Posiadamy również małe WUKO o wysokości 1,8m o b.wysokich parametrach 200BAR/125l. które wiedzie na każdy parking podziemny w Trójmieście!

Główny odpływ budynku (przykanaliki): Gdy w budynku czuć nieznośny fetor, gdy wybijają ścieki w piwnicy przez kratkę,rewizję lub toaletę na najniższej kondygnacji – jest to najczęściej sygnał że doszło do poważnej awarii głównego kolektora odprowadzającego ścieki na zewnątrz budynku. Taką awarię możemy usunąć spiralami od wewnątrz budynku, np. jeżeli instalacja odprowadzająca ścieki włączona jest do miasta na tzw. „trójnik” lub ciśnieniowo (WUKO) od studzienki rewizyjnej.

Ścieki wybijają przez studzienkę: W przypadku wystąpienia cięższych niedrożności na zewnątrz, gdy dojdzie do niedrożności między studniami, używamy samochodu ciężarowego MAN z zabudową typu „WUKO” Dzięki hydrodynamicznej metodzie (udrożnianie wodą pod b. wysokim ciśnieniem) usuwamy zatory kanalizacji.

Najczęściej do niedrożności dochodzi w skutek zaniedbania instalacji:

 • np. w przypadku budynków gastronomicznych często dochodzi do zatłuszczenia odpływów pomiędzy budynkiem a separatorem tłuszczowym,
 • w budynkach wielorodzinnych użytkownicy wrzucają śmieci do toalet (np. chusteczki nawilżane),
 • zapiaszczenie instalalacji w skutek wieloletniego użytkowania instalacji bez czyszczenia studzienek zewnętrznych.

W każdym z tych i wielu innych przypadków nasz serwis Trójmiejskie Pogotowie Kanalizacyjne pomoże w usunięciu i zapobieganiu awarii z niedrożną kanalizacją na terenie całego Trójmiasta i okolicznych miejscowości.

Usuwamy zatory kanalizacji:

 • sanitarnej, (piony, poziomy, podposadzkowe, przykanaliki),
 • deszczowej, (piony rynnowe, wpusty uliczne, studnie),
 • technicznej, (specjalistyczne wycinanie tłuszczu z rur),
 • separatorów tłuszczowych, olejowych.

Udrożnimy każdą kanalizację, szybko i skutecznie!

Najtaniej na rynku!